Glück György

1949-ben születtem. Az 1971-es budapesti Vadászati Világkiállításon látott természetfotók (Nimród Fotóklub) elvarázsoltak. Elhatároztam én is ilyen képeket szeretnék készíteni. No, ez még igen sokáig váratott magára.  Elsőnek egy ZENIT TTL-t vásároltam, aztán jött egy diatár, másszor egy doboz diakeret, egy doboz diafilm, stb. Hamarosan vetítőt és vetítővásznat is kellett vennem. Negyvenes éveimre romlani kezdett a szemem, s így autófókuszos gépre váltottam. Autodidakta módon tanultam, olvastam mindent, ami a témába vág. Beiratkoztam a TIT előadásaira Szimán Oszkárt hallgatni. A kilencvenes évek vége felé vettem egy CANON EOS 5-t, beiratkoztam a NIMRÓD Fotóklubba és 1997-től jártam oda nézni, tanulni. Fogyasztottam a FUJI VELVIA és PROVIA filmeket. Közben sok segítséget kaptam kedves szomszédomtól, Csák Miklós fotóművész barátomtól is. Így telt az idő és mégis ragadt rám valami ebből a művészetből. 2002 őszén egy fotóstáborban megismerkedhettem a FOTO NATURA Természetfotó Egyesület alapító elnökével, Szalánczy Bélával. 22 évig a FOTO NATURA klub tagja voltam. Béla halála után sajnos lassan megszűnt a klub. Minden érdekel ami a természettel összefügg. Vízparti táj, emlős, madár, makró, virág, fák, stb. Pályázatokon nem szoktam résztvenni. Tudom, többet kellene fényképezni, de hát a dolgozó embernek a hobbijára jut a legkevesebb ideje. A varázslat még tart! Én igyekszem!

Fotós eredményeim.

– Részvétel országos vándorkiállításon.

– Két képem falon volt az Iparművészeti Múzeum jubileumi fotókiállításán.

– 2003 "Utazás a világ körül" 6. országos fotókiállítás részvétel.

– A FOTO ART MAGAZIN címlapkép, cikkek.

– IV. Panónia diaszalon Veszprém 2004

–  2009. Önálló kiálítás a lipótvárosi klubgalériában.

– 2009 Hírnök újság.

– "Vadgazda" vadászlapokban jelentek meg képeim.

– 2021 részt vettem a Vadászati Világkiállítás vásárosnaményi fotókiállításán.