Gyimesi János

Régi vágyam teljesült, mikor elkezdtem dolgozni és fizetésemből megvehettem első fényképezőgépemet. Családunk barátja Ozváry László – a Tűzoltó Újság fotóriportere – volt, aki megkedveltette velem a fotózást. Nemcsak az exponáló gomb megnyomását, hanem a képek kidolgozását, laborálását.

Csak később vettem a bátorságot, hogy elsajátítsam a film előhívást is. Barátaim és jómagam szórakoztatására fotóztam. Később a színes fotózás egyre inkább előtérbe került. A digitális technika adta vissza a „laborálás” lehetőségét.

Nyugdíjba vonulásom után kerültem kapcsolatba az Óbuda Fotóklubbal, melynek azóta is tagja vagyok. Lelkesen részt veszek pályázatokon több kevesebb eredménnyel. Kedvenc témáim emberek, gyermekek, tájak.

Képeim több kiállításon szerepeltek.